Je důležité znát historii místa, kde žijeme

Dnešní doba je přeci jen dynamičtější a rychlejší, než tomu bývalo kdysi. Často měníme zaměstnání a stěhujeme se. Přesto je myslím důležité znát a vědět něco místě, kde právě žijeme.  I proto jsem v rámci aktivit Černovického sdružení inicioval několik projektů, které se mají věnovat přiblížení černovické historie všem těm, kteří se o to zajímají:

– v květnu jsme se spolupráci s kronikářem městské části panem Kopečným uspořádali první historickou procházku, která zmapovala území kolem Olomoucké ulice. Procházka se povedla a na jejím základě jsem připravil <a href=“http://vcernovicich.cz/gis/“ title=“internetová mapa procházek po Černovicích“>internetovou mapu s odkazy</a> na zajímavá místa v této oblasti.

– další projekt je pracovně nazýván <a href=“http://vcernovicich.cz/wiki/“ title=“enycklopedie o Černovické historii“>Černowiki – jedná se o enycklopedii</a>, kterou chceme postupně plnit informacemi o historii jednotlivých míst v Černovicíh, o zajímavých osobách či budovách.

– v neposlední řadě také chystáme projekt orální historie Černovic – chceme postupně nahrát rozhovory s jednotlivými pamětníky Černovické historie a tyto vzpomínky poté zpracovat do webové i případně tištěné podoby

 

 

Napište reakci

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>