Změna na radnici

Milí černovičtí sousedé,

po 30 měsících jsme museli skončit ve vedení radnice. Vznikla nová koalice s těsnou většinu jednoho hlasu, a to díky přeběhlíkovi Miroslavu Jursovi, který nerespektoval většinové rozhodování Společně pro Černovice.

Po rozpadu koalice jsme dostali nabídku na spojení s blokem tvořeným ČSSD, KDU a ODS. Tento model by nám sice umožnil udržet si křesla, ale znamenal by navýšení počtu jednatelů Pískovny z jednoho na tři. Navíc by to znamenalo hodit přes palubu spolupráci s Nezávislými pro Černovice (dříve ANO 2011). Nabídku jsme odmítli s tím, že jsme ochotni dále jednat. Náš klub poté navrhl širokou koalici, kde by si oba bloky spravedlivě rozdělily pozice a která by dovedla Černovice k volbám. Já i paní místostarostka Korkešová jsme nabídli, že pokud je problémem naše jméno, nebudeme v daném řešení figurovat. Tato nabídka neuspěla a k žádným dalším jednáním už nedošlo.    

Scénář převratu byl předem připravený a hlavním cílem bylo získat posty a vliv v Pískovně a v bytové oblasti. To ukazují už první kroky nové koalice. Původní jednatel Pískovny byl odvolán hned v neděli a další středu rada odsouhlasila přidělení dvou bytů mimo bodové pořadí. To už v naší koalici opakovaně a neúspěšně prosazoval místostarosta Hasoň. Nebudu tady ale zhrzeně plivat a naříkat, protože věřím, že vás zajímají konkrétní výsledky politiků, ne jejich politické hrátky.

Za uplynulé dva roky ve vedení městské části Brno-Černovice se nám podařilo dokončit několik významných projektů: revitalizace zeleně ve Spodním sídlišti, rozšíření Lesoparku nedaleko Mosilany, vznik ovocného sadu nad sídlištěm Turgeněvova, obnova bytových jader na ulici Krausova, doplnění projektu nové okružní křižovatky u Psychiatrické nemocnice, rekonstrukce MŠ Kneslova, modernizace učeben na ZŠ Řehořova, nové podlahy v ZŠ Kneslova, přírodní zahrady nebo rozšíření basketbalového hřiště u ZŠ Řehořova.

Novému vedení jsme nechali připravené projekty: kompletní dokumentaci k velké revitalizaci parku Řehořova podle projektu Evy Wágnerové, těsně před spuštěním je také obnova prostoru před Albertem v ulici Cornovova, ve fázi přípravy jsou obnova vnitrobloku Turgeněvova a úpravy ulice Krausovy.

Vedení předává také v historicky nejlepší kondici městskou firmu Pískovna Černovice. Součtově byl ve společnosti vytvořen rekordní zisk za poslední dva roky v hodnotě 22,3 milionů korun. Část z něj putovala i do zmíněných investičních akcí v Černovicích. Firma dosáhla podnikatelských úspěchů i v dalších oblastech odpadového hospodářství a uvedla na trh také nový produkt Černovické Fereto. 

Kromě investic jsme se snažili otevřít více úřad veřejnosti, k větším investičním akcím jsme pořádali setkání s veřejností, vznikl skautský oddíl, úspěšně pokračovala činnosti Senior klubu a myslím, že jsme bez problémů prošli složitým covidovým obdobím. Za významný krok považuji i příchod nového zkušeného tajemníka úřadu.

Děkuji všem za spolupráci a ujišťuji Vás, že já i kolegové zůstaneme aktivní v černovickém veřejném dění i nadále.

Ladislav Kotík, Společně pro Černovice

Napište reakci

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>