Politika 2.0

EGO 2.0 => POLITIKA 2.0 => KRAJ 2.0

Kandidatura do kraje mě přinutila znovu se zamyslet nad tím, proč věnuji tolik času věcem veřejným a místu, kde žiji. Po diskuzi s přítelkyní nás napadla analogie k volebnímu sloganu naší strany (Kraj 2.0). Ego 2.0 je pojem, který je použit v knize Konec prokrastinace. Jde o schopnost dělat nesobecké věci, která uvolňuje silné pozitivní pocity. To je v důsledku dobré nejen pro společnost, ale i pro samotného aktéra.Takže to vlastně dělám pro sebe :-).

Svůj přístup k politice bych rád stavěl na těchto třech pilířích:

1. NEBÁT SE 

V politice kolikrát slyšíte, že něco nejde a že to je moc složité. Většinou to ovšem bývá tak, že se daným lidem nechce nebo tito lidé nechtějí nic dělat. Postupně jsem se naučil, že má smysl si jít za svým. Jako příklad mohu uvést dvě „kauzy“ z mých Černovic (stavbu mateřské školy a výstavbu sídliště Kaménky).

productivity

2. ZDRAVÝ ROZUM MÍSTO NÁLEPEK

V politice je často velice rozšíření nálepkování. Jeden je levičák, protože třídí odpad, druhý je pravičák, protože podporuje podnikatele. Svět ale není černobílý a černobílá není ani politika. Je důležité mít ideové zakotvení, ale ještě více je důležité umět používat vlastní zdravý rozum a nenálepkovat.

flock-of-birds

3. BÝT NEZÁVISLÝ NA POLITICE

Vždy mě zajímalo to, co se děje okolo mě, a to už byl jen malý krůček ke vstupu do politiky. Jedna věc je ale pro mě podstatná: nebýt na politice závislý a vědět, že s politickým úspěchem či neúspěchem se nehroutí celý svět. Potkal jsem během pár let, co se v politice pohybuji, hodně lidí, kteří nikdy nic jiného nedělali, a když už se dostanou do politické funkce, udělají vše pro to, aby se v ní udrželi.