Černovická koalice: Musíme si pomáhat

Říjnové černovické zastupitelstvo se neslo ve znamení městských vyhlášek. Nejvíce kolegy zastupitele jako už každý rok zaujala ta o psech, a tak jsme se opět dozvěděli spoustu pikantností ze života černovických zastupitelů.

Jediným spornějším bodem bylo tentokrát schvalování rozpočtového opatření ve prospěch opravy Areálu zdraví v Kneslově ulici. Cílem je provést energeticky úsporná opatření a snížit tak energetickou náročnost areálu. Kromě toho by dle vyjádření starosty mělo dojít i k opravě pódia.

Přejdu teď fakt, že areál by kromě investic tohoto typu potřeboval i pořádnou údržbu a drobné investice, které všichni uchazeči slibovali ve výběrovém řízení. Obecně je v pořádku, že městská část se snaží investovat do svého majetku, ale v tomto případě to má ještě jeden a ne zrovna malý háček. Nájemcem prostoru je a ještě nějakých 12 let bude pan radní Jiří Novotný. Ten za celý areál platí poměrně nízké nájemné a kromě toto hradí veškeré energie. Naopak má možnost dále podnajímat zdejší tenisové kurty. Opravy za cca 1,5 milionu korun tak na dalších 12 let sníží náklady panu Novotnému a městské části to finančně nepřinese vůbec nic. Na můj dotaz, zda vedení radnice nezvažovalo zohlednit investici v nájemní smlouvě, jsem dostal jasnou zápornou odpověď.

Není nad to podpořit podnikatele. Věříme, že radnice takto podpoří i další podnikatele nebo neziskové organizace, kteří podnikají v městských prostorách.

A pozor: seriál bude brzy pokračovat :-).

 

Napište reakci

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>