Černovice potřebují vizi

„Jasný plán investic a rozvoje, který bude vycházet z přesné analýzy současného stavu i potřeb i z diskuze s občany. To je jednoznačně priorita našeho programu,“ říká kandidát TOP 09 na starostu Černovic Ladislav Kotík. Za poslední dobu se v Černovicích sice podařilo udělat mnoho investic, ale často zde chybí vzájemné sladění a nějaká představa, jak má dané místo do budoucna vypadat či sloužit. „Přijde mi, že investice se často vytahují jako králíci z klobouku, když zrovna někoho z vedení radnice něco napadne,“ dodává zastupitel Černovic Vladislav Šuba.

Abychom uvedli některé příklady, stačí se podívat například na park na ulici Řehořova. Kdysi se tam udělali terénní úpravy a altánek, později přibyli hrací prvky pro seniory, na kterých ovšem nikdy senioři necvičí (možná je to umístěním?) a jako poslední krok workoutové hřiště. Nemáme nic proti jednotlivým investicím a třeba workoutové hřiště je využíváno opravdu hodně, ale je vidět, že zde nikdo nemyslí na to, jak prostor bude vypadat za 10 nebo 20 let.

Jiným příkladem je areál zdraví na Kneslově ulici. Myslíme si, že to místo má větší potenciál. Ano, hřiště nyní fungují solidně, je zde hospoda a i nějaký ty dětské prvky, v zimě je zde kluziště, ale upřímně řečeno chlouba Černovic to opravdu není. Vedle navíc leží ladem velká asfaltová plocha.

Dalším příkladem je hřiště ve vnitrobloku na ulici Turgeněvova. Nevíme, zda bylo třeba jen utratit finance, ale je jisté, že hřiště ve vnitrobloku je naprosto nevhodné. Přitom o kousek dál na ulici Kneslova je třeba uvedená prázdná asfaltová plocha. I zde by bylo potřeba především společně s obyvateli této části Černovic naplánovat, jak má toto místo vypadat tak, aby byla spokojena většina obyvatel.

Uvedli jsme jen několik příkladů, které svědčí o tom, že dlouhodobější plán je nutností. „V novém zastupitelstvu jsme připraveni se na jeho tvorbě aktivně podílet, “ dodává Kotík.

Napište reakci

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>