Zahrada, kaménky, nástavba

Poslední zasedání zastupitelstva Brna-Černovic před říjnovými komunálními volbami nebylo rozhodně pohodovou rozlučkou. Na programu bylo několik bodů, které již delší dobu víří atmosféru v městské části. Jednou z nich je nástavba školky v ulici Elišky Krásnohorské. Náš postoj a názory jsme zveřejňovali už několikrát a proto jsme ani minule ani nyní nepodpořili rozpočtové opatření, kterým by bylo umožněno financování této akce. Vzhledem k tomu, že se k nám tentokrát přidaly i jiné strany, tak návrh neprošel a znamená to, že o školce (doufáme, že po skutečné analýze a porovnání různých možností) rozhodne nové zastupitelstvo.

Na program zasedání jsem dále navrhl zařadit žádost Rodinného centra Rolnička o možnost využívání zahrady u Sociálního domu. Zdá se to být malichernost, kterou by se ani zastupitelstvo nemuselo zabývat, ale byl to právě určitý symbol atmosféry v Černovicích v poslední době. Zahrada je veřejně přístupná a je absurdní někomu zakazovat ji používat (a to i pokud jde o organizovanou skupinu). Případné problémy či umístění hracích prvků se určitě daly řešit jinak. Doufáme, že přijaté usnesení pomůže situaci zklidnit a vyřešit.

Zásadním bodem z mého pohledu bylo jednání ohledně indexu podlažní plochy v lokalitě Kaménky. Původně mělo zastupitelstvo pouze vzít materiál na vědomí, což je naprosto nedostatečné. Zastupitelstvo přijalo náš návrh na podání správní žaloby či případně na zahájení procesu změny územního plánu. Je velká škoda, že plánovací smlouva s investorem se bude uzavírat až po prodeji pozemků. Jen zájmem zastupitelů o tuto problematiku je možné docílit toho, aby plánovaná zástavba v této oblasti, kterou já obecně vítám, byla k prospěchu městské části a nepřipravila jen hromadu komplikací.

jedna odpověď na “Zahrada, kaménky, nástavba”

Napište reakci

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>