TOP 09 se v Černovicích prosazuje

Jedním z cílů TOP 09 v Brně-Černovicích byla větší otevřenost radnice vůči občanům. Na návrh radních TOP 09 byl proto na černovické radnici na zkoušku do konce tohoto roku zaveden nový úřední den a to v každý pátek dopoledne. „Je to vstřícný krok vůči černovickým občanům, kteří tak získají další možnost k vyřizování svých záležitostí,“ říká místostarosta Ladislav Kotík. Kromě toho budou u vchodu na radnici nově k dispozici telefony na jednotlivé úředníky, aby se měli občané možnost spojit s úředníky i mimo úřední dny.

Dalším našim krokem bude zlepšení obou informačních kanálů, které radnice používá. „Na základě vypsaného výběrového řízení bude již příští číslo našeho zpravodaje Černoviny v barevné podobě a to za stejnou cenu jako doposud,“ dodává Ladislav Kotík. Nové barevné číslo vyjde v průběhu října a začátkem tohoto měsíce budou spuštěny i nové webové stránky.

Ke kontroverzním bodům v rámci zastupitelstva i současné koalice patří zatím otázka privatizace bytů. Na posledním zasedání zastupitelstva bylo schváleno doporučující usnesení u většiny domů, u kterých bylo požádáno o privatizaci. Zástupci TOP 09 jako jediní podpořili i privatizaci bytového domu na ulici Elišky Krásnohorské. „Myslíme si, že úkolem městské části není vlastnit byty. Chápeme důvody kolegů z koalice si ponechat některé bytové domy k zajištění bezproblémového splácení současných půjček, ale rozhodovat je potřeba se na základě konkrétních čísel a budoucích potřeb,“ sděluje důvody hlasování zastupitelů TOP 09 místostarosta Ladislav Kotík. Zástupci TOP 09 budou prosazovat přepracování bytové koncepce, která zohlední konkrétní investiční potřeby v městských bytech a umožní privatizaci co největšího počtu bytů.

Jako úspěšnou se ukázala praxe zveřejňování zakázek na webových stránkách radnice. Zatímco mnozí o tom záměru jen mluví, my jsme tento systém zavedli ihned začátkem roku 2011 a u naprosté většiny zakázek jsme dokázali ušetřit dostatek finančních prostředků a umožnili tak realizaci drobných investičních akcí, na které nebyly dosud finance. Příkladem je zpevnění trasy v zahrádkářské kolonii mezi ulicemi Mírová a Řehořova nebo inventarizace dřevin v Černovicích.

 

Ladislav Kotík

místostarosta MČ Brno-Černovice

725 490 276

kotik.ladislav@cernovice.brno.cz

 

Napište reakci

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>