Témata pro jižní Moravu

MOJE TÉMATA DO KRAJSKÝCH VOLEB

OTEVŘENÍ ŠKOLNÍCH SPORTOVIŠŤ

sportVytvoříme otevřená školní sportoviště. Kraj přispěje na otevření těchto hřišť a sportovišť mimo školní výuku: zajistí personál pro dohled nad dětmi, pojištění a trenéra pro jeden den v týdnu. Dohlédneme na dovybavení sportovišť tak, aby odpovídala požadavkům místních komunit a doplňovala ostatní sportoviště v okolí. V regionech se tak objeví nové možnosti sportovního vyžití pro veřejnost, které budou dopravně i finančně dostupné a zároveň podpoří komunitní život.

Více zde

PODPORA TURISTIKY VE VŠECH REGIONECH KRAJE

turisticky-ruchPři podpoře turistiky je zásadní to, aby kraj důsledně pečoval o všechny své regiony. Je nutné dbát kompletně na rozvoj všech částí regionu a slabší oblasti podporovat o to významněji podporovat.

Více zde

PŘIVEDEME CYKLOSTEZKY NA SEVER

cyklostezkyV oblasti cykloturistiky musí kraj plnit především roli koordinátora. Nemělo by jít jen o vinařské stezky či singletracky v Moravském krasu. Chceme se soustředit na jednotlivé kompletní cyklokoridory a nejen na krátké úseky, které nemají návaznost. Dobrým příkladem je vznikající cyklostezka z Brna na Vídeň.
Chceme se prioritně soustředit na dokončení koridorů v kraji v severním směru:

  • Svitavská magistrála Letovice – Boskovice – Blansko – Brno
  • Svratecká magistrála Nedvědice – Tišnov – Brněnská přehrada

 Více zde

Kompletní program najdete na webu www.chtejmevic.cz