Přečteno: Dotknout se Karla Schwarzenberga

Originál článku – rakouský pohled na knížete

Oficiálními vítězi voleb jsou sociální demokraté se slabým výsledkem. Kromě nich je zde další vítěz, který září o to víc: Karel Schwarzenberg, který teprve před rokem založil konzervativní stranu TOP 09. „Kníže“, jak je příslušník jednoho z nejznamějších šlechtických rodů po celé zemi (landauf, landab) nazýván, dostal s velým odstupem jako lídr pražské kandidátky (Spitzenkandidat) nejvíce preferenčních hlasů (Vorzugsstimmen). TOP 09, která se jako jedna z mála stran odvážila ve volební kampani mluvit o úsporách, se podařilo odsunout komunisty z tradičního třetího místa.

Velké volební vítězství bývalého ministra zahraničí má dva důvody. Strana se zaprvé aktivně věnovala internetu a sociálním sítím a oslovila tak mladé voliče.Kromě toho se Schwarzenberg zapojil do velkolepé kontaktní kampaně s mnoha osobními setkáními a rozhovory. Celá akce byla zasazena do pro Čechy typického prostředí a nazývala se „Na pivo s Karlem“. Schwarzenberg často musel odpovídat na otázku: Co na tom někoho jako vy a ve vašem věku vůbec láká? Odpověď byla vždy stejná: „Vstoupil jsem do politiky z naštvání“.

Napište reakci

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>