Ohlédnutí za 3 roky na radnici Brna-Černovic

Na základě rozhodnutí prosincového zastupitelstva naší městské části jsem byl odvolán z funkce místostarosty. Jsem si vědom, že odvolání z funkce patří k realitě politického života a respektuji rozhodnutí zastupitelů. Mrzí mě, že ne všechny věci bylo možné dotáhnout do konce, ale i jako opoziční zastupitel jsem připraven dělat všechno pro to, aby byl život v Černovicích co nejpříjemnější.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, s kterými jsem mohl poslední tři roky spolupracovat. I když možná naši bývalí koaliční kolegové nyní vymýšlejí řadu odůvodnění pro svůj krok, já jsem přesvědčen, že se za toto období spousta věcí povedla. V oblasti mé působnosti jsem hrdý především na to, že se podařilo vytvořit transparentní systém zadávání zakázek a otevřít ho většímu počtu účastníků. Jen tímto krokem se městské části podařilo ušetřit stovky tisíc korun, což je možné případným zájemcům poměrně jasně doložit. Dále se podařilo uvést do provozu nové webové stránky a to s nulovými náklady na jejich správu a vytvoření. Zatímco v listopadu roku 2011 navštívilo stránky 2425 návštěvníků, v listopadu 2013 to bylo již 3677. V neposlední řadě je to podoba Černovin, které se staly nejen barevnými, ale věřím, že i čtivějšími. Kromě konkrétních výsledků práce na radnici mám příjemný pocit i z projektu Černovického sdružení. Z nepatrných začátků, kdy jsme pouze jednou za čas uspořádali farmářské trhy, se postupně vytvořila a konsolidovala skupina schopných a nadšených lidí, která organizuje cestovatelské besedy, divadla, trhy i diskuze o veřejném prostoru kolem nás. V této činnosti budeme samozřejmě i nadále pokračovat a těšíme se na spoustu akcí, jejichž cílem je to, aby se v Černovicích nejen dobře žilo, ale aby to tu také žilo.

Ještě jednu mi dovolte poděkovat a pokud byste měli zájem o mé názory, podívejte se na webovou stránku www.ladislavkotik.cz, kde najdete i mé kontakty.

Ladislav Kotík, zastupitel městské části za TOP 09 (psáno pro Černoviny 2014/1)

 

 

jedna odpověď na “Ohlédnutí za 3 roky na radnici Brna-Černovic”

Napište reakci

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>