Líbí, nelíbí?

Mnoho místo v Černovicích v nás vyvolává nějaké pocity. Někam chodíme rádi a některým místům se naopak raději zdaleka vyhneme. Možná si řeknete, že to je přece samozřejmá informace, která ale nemá žádný větší význam. Opak je však pravdou. Pokud dáme dohromady větší množství takových informací, mají obrovskou cenu.

V uplynulých měsících jsme uspořádali několik debat s občany. Potkáváme se s nimi například na snídaních na různých místech naší městské části a diskutujeme o Černovicích. Snídaně již proběhla na nábřeží na ulici Zvěřinově, či v parčíku před Albertem, kde se ukázalo, že ho stačí trochu uklidit a zabydlet pár lavičkami, aby působil přívětivě. Na Turgeněvově jsme se rozhodli namísto snídaně pořádně uklidit okolí lávky, po níž každodenně chodí desítky lidí na tramvaj či do Židenic, a poté jsme si ke společné diskuzi ugrilovali klobásky. Dalším místem, kde společně posnídáme v sobotu 16. června od 9 hod., je prostor před samoobsluhou ve Starých Černovicích.

Naším dlouhodobým cílem je co nejvíce zatáhnout občany do toho, co se děje kolem nich. I proto jsme například prosazovali záznamy přenosů ze zastupitelstva, pořádáme jako Černovické sdružení ročně desítky akcí a iniciovali jsme už několik peticí. Jednou z jednoduchých forem zapojení je také pocitová mapa, do které mohou lidé jednoduše zaznačit svá oblíbená či neoblíbená místa a navrhnout změny. Může to být třeba doplnění chybějících kontejnerů na tříděný odpad, úklid černé skládky či chybějící chodník. Tuto mapu máme s sebou na každém našem setkání s občany a spustili jsme také internetovou verzi, kterou najdete na webu www.spolecneprocernovice.cz. Budu moc rád, pokud si najdete několik minut času, a řeknete nám, jaké pocity ve vás jednotlivá místa v Černovicích vyvolávají. Ujišťuji váš, že každý názor je pro nás cenný.

Co se bude dít dál? Našim úkolem bude tyto informace utřídit a sesbírat a využít je pro rozvoj naší městské části. O tom, jak se to povedlo, vás budu brzy informovat.

Ing. Ladislav Kotík, zastupitel + foto

Napište reakci

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>