Květiny ukazují černovický kostel

Černovické sdružení uspořádalo již podruhé noc kostelů na místě bývalého kostela sv. Floriána. Když jsme po loňském prvním ročníku přemýšleli, jak co nejlépe připomenout místo, kde kostel stával, začali jsme přemýšlet o řešení, které by bylo trvalejší, ale zároveň by se nejednalo o stavební zásah. Logickou volbou byly tedy květiny. Týden před akcí jsme tak s pomocí historických plánů vyznačili obrysy kostela a s pomocí zahradníka byly na místech presbytáře zasázeny trvalky. Směs trvalek je sestavena tak, aby vždy některá z květin kvetla. Návštěvníci noci kostelů si kromě toho mohli zasadit do kříže i svoji vlastní květinu. Zájem o zasazení vlastní květiny byl velký a i díky tomu se vybralo celkem 1250 Kč. Tyto finance budou sloužit na další rozvoj a údržbu květinové výzdoby kostela.

K příjemné atmosféře Noci kostelů přispěla i kapela Profesionálové ze Žďáru nad Sázavou. Pro zájemce o historii kostela pak byla připravena výstava a dvě přednášky v podání Ladislava Kotíka a Marka Schwarze a účastnicí si mohli prohlédnout i maketu návrhu kostela od architekta Jiljího Šindlara. Za podporu děkujeme všem dobrovolníkům, firmě Sido a Jihomoravskému kraji.

Televizní reportáž:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/316281381990610-udalosti-v-regionech

 

 

 

Napište reakci

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>