Když se dobro koná za každou cenu

Červnové zasedání zastupitelstva naší městské části bylo bouřlivé a na to nejsme v Černovicích moc zvyklí. Kromě řešení ekonomické situace a návrhu na prodej Pískovny Černovice se bouřlivě jednalo i o plánované nástavbě školky na ulici El. Krásnohorské. I já se v tomto případě domnívám, že nástavba není vhodným řešením nedostatku míst v mateřských školách. Obecně vidím díky tomuto rozhodnutí dva základní problémy:

1. Volení zastupitelé mají někdy pocit, který přetrvává ještě z dob minulých, že jejich úkolem je konat dobro a o tom, co je to dobro, rozhodují pouze a jen oni. Přeloženo do naší situace: potřebujeme místa ve školce, tak se po několika letech probudíme a ať to stojí, co to stojí, zvětšíme kapacitu jedné ze školek, kde to půjde nejjednodušeji. Lidé školky chtějí, takže je to pro jejich dobro a ptát se nikoho nemusíme. To, že se potom lidé začínají ozývat a dokonce sepisují petice, se jednoduše označí za dělání potíží a hotovo.

2. Mnoha problémům by se předešlo, kdyby městská část měla jasný plán rozvoje a investic a o nich diskutovala s občany ještě před tím, než se začne s přípravnou fází jednotlivých staveb. Přijde vám to logické? Bohužel Černovice žádný takový plán nemají a nemají ani představu o investicích v horizontu nejbližších let (snad kromě bytové oblasti). Investice jsou realizovány ad hoc podle toho, kde nás zrovna začne tlačit bota nebo co zrovna starostu či místostarostku napadne. Bohužel pokusy o sestavení takového plánu v době, kdy jsme ještě byli v radě městské části, nebyly absolutně vyslyšeny.

V případě našeho úspěchu v komunálních volbách budou právě tyto 2 body jednou z věcí, kterou budeme chtít změnit, tedy diskutovat s občany všechny větší investiční akce (nad 2 miliony Kč) a sestavit plán rozvoje městské části, jehož součástí bude i plán investic.

 

 

 

jedna odpověď na “Když se dobro koná za každou cenu”

Napište reakci

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>