Kde jsem všude byl

Myslím, že cestování je nejen způsob, jak utratit spoustu peněz, ale především je to možnost, jak rozšířit své obzory. A to je často k nezaplacení.

Se skupinou kamarádů se pravidelně vydáváme na cesty po zahraničí. Našim cílem je poznat místní kulturu a zvyky a tak se často dostáváme do míst, kam se turisté standardně se zájezdy nedostanou.

Kde jsme všude byli?


2008 – Austrálie – zvládli jsme celkem 14 letů a podnikli jsme výpravu skoro kolem celé Austrálie, více informací o výpravě na webu http://www.flyingmen.cz. 

V roce 2009 následovala výprava na Sardinii. Po jednodenní pauze v Pise jsme prozkoumali okolí Cagliari o velkou část ostrova. Reportáž ze sardinské výpravy najdete zde.

V roce 2010 jsme se během Velikonoc vypravili do Španělska, konkrétně do Anadalusie. Svatý týden nebo-li Semana santa ve Španělsku je obrovským zážitkem. Navštívili jsme známá místa jako Sevilla, Granada či Cordoba, ale také malé neznámé vesničky a zdolali kopce v pohoří Sierra Nevada.

V roce 2011 jsme strávili Velikonoce ve Skotsku. Glasgow, Edinburgh, jezero Loch Ness. To jsou jen některá místa, které jsme navštívili. A nechyběla i prohlídka klasické skotské palírny Talisker na ostrově Skye.

Na podzim 2011 jsme nakonec vyrazili na Sicílii a strávili několik krásných dní na cestě ze sicilského města Trapani přes Palermo do Cattanie až do Bari.

V roce 2012 jsme se rozhodli vydat do Izraele. Strávit Velikonoce v Jeruzalémě byl velký zážitek.