Kaménky – dá rada města přednost občanům nebo developerovi?

Rada města Brna bude v poslední únorový den rozhodovat o podobě urbanistické soutěže na sídliště Kaménky v brněnských Černovicích. Z pohledu černovické veřejnosti i černovických zastupitelů je samotné konání soutěže velkým krokem vpřed, celkový dojem ale kazí tu větší, tu menší detaily. Do zadání soutěže sice byly promítnuty připomínky Pracovní skupiny pro rozvoj Černovic i názory, které zazněly na veřejné debatě, zůstává v nich ale stále to zásadní: podmínka minimální zastavěné plochy. Ta je přitom navržena do výše, která vyhovuje majiteli části pozemků, společnosti IMOS. Cílem soutěže mělo dle mého názoru být prozkoumání toho, jakou zátěž z hlediska dopravy a dalších aspektů toho území snese. Pokud už od počátku přistoupíme na to, že objem výstavby bude na vysoké úrovni indexu podlažní plochy, kterou  1,2, znemožníme zcela návrhy, které tuto podmínku nesplní.

Zastupitelé Černovic vyjádřili minulý čtvrtek jasné přání, aby byla hrubá podlažní plocha na bydlení snížena na hodnotu 100 000 m3 (v návrhu 169 000 m3) a byla pouze doporučená. Věřím, že Rada města Brna dá tentokrát přednost přání městské části před přáním developera.

Napište reakci

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>