Jak se dostat do zpráv?

Jak se dostat do zpráv?

Dvě rozdílné akce. Na prvního máje v Brně se sešlo asi 500 pravicových a levicových extremistů, zaměstnali stovky policistů a novinářů. Zpráva o této akci se dostala do titulků všech novin i do headlinů televizních zpráv.  12. srpna se v Táboře sešlo téměř 6 000 mladých na Celostátním setkání mládeže pořádané katolickou církví. Bohužel nic neničí, nebojují proti evangelíkům, maximálně tak pomohou uklidit sídliště nebo navštíví místní nemocnici. Takovou akci v titulcích zpráv nenajdete.  Za posledních 14 dní jsem jako organizátor měl možnost se zúčastnit dvou podobných akcí. Na setkání mladých ze zemí střední Evropy v rakouském Mariazell se sešlo 3000 mladých, setkání mládeže v Táboře navštívilo 6 000 mladých.

Zprávy z rakouského setkání se dostaly do hlavních titulků celostátních novin v Rakousku, v Čechách je ovšem maximálním vrcholem článek v místních novinách nebo vysílání v křesťanské televizi.

Argument médií často zní: Nasloucháme zájmu lidí a ti se zajímají o katastrofy, černou kroniku atd. Je to ale skutečně pravda? Nejde jen o výmluvu? Nejde jen o tradovanou poučku, u které nikdo nezkoumá, zda je skutečně pravdivá?

Já sám se raději dozvím o pozitivních věcech. Vždyť mladí lidé, kteří spolu tráví celý týden, v klidu a pokoji, pomáhají místu, kde právě jsou, nic neničí a neruší, jsou bez ohledu na vyznání nebo vlastní účel setkání  pragmaticky příslibem a nadějí pro celou naší společnost. A takových mladých, takových aktivit je mnoho, víc než si možná myslíme – možná to je ten recept jak proměnit blbou náladu na náladu dobrou.

Co vy na to?

Napište reakci

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>