Co bude dál s nejstarší černovickou školou?

Pro všechny, kdo neví, tak nejstarší školní budova v Černovicích se nachází ve Starých Černovicích na ulici Charbulova v domě s číslem 137.

Nebudu lhát, když řeknu, že tato budova mi od první návštěvy někdy v roce 2013 přirostla k srdci. Už v minulosti jsme v ní viděli možné místo pro rozvoj mateřských školek v Černovicích a bylo nám líto, když budova dlouho nemohla díky divnému chování města najít svého nájemce (to i přesto, že se zájemci objevili). Nenašla následně ani kupce a proto jsme se rozhodli na ni upozornit a zkusit přesvědčit město Brno, aby škola zůstala sloužit veřejnost. To se díky akci My školu nedáme povedlo a město nyní pozastavilo prodej školy.

V poslední Černovinách nás paní místostarostka Quittová informuje o tom, že provozovat takovou budovu není žádná legrace a že se tam dokonce musí platit za energie. Ujišťuje nás podporou naší činnosti (děkujeme!) a připomíná, že krásné vize nestačí, ale je potřeba vědět, jak je zafinancujeme.

Má sice pravdu, ale vychází ze špatných předpokladů. Nikdy jsme neříkali, že chceme, aby se školy ujala černovická radnice. Osobně jsme vedení radnice seznámili s tím, že máme konkrétní představy, jak školu využít a jak její provoz financovat. Našim hlavním cílem je, aby budova a zahrada byly v budoucnu přístupné pro občany Černovic (uzavřených areálů tu máme dost), a protože se chceme chovat odpovědně, nabídneme i naši vizi, jak by to mohlo fungovat. Na činnosti Černovického sdružení můžeme dokázat, že jsme schopni sehnat finanční prostředky a uspořádat poměrně velké akce a projekty. Nemáme jen vize, bez kterých to nejde, ale umíme je i realizovat.Držte nám palce, aby se to podařilo.

 

Napište reakci

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>