Černovická pískovna se neprodává, zavedla se úsporná zařízení

Zasedání černovického zastupitelstva ve čtvrtek 5. 6. 2014 projednávalo záměr prodeje obchodního podílu ve společnosti Pískovna Černovice. Proti tomuto záměru jsme jasně ihned po obdržení podkladů vystoupili, udělali jsme si analýzy dostupných materiálů i ekonomický a právní rozbor celého záměru. Záměr prodeje byl dle našeho názoru předložený bez dostatečných analýz a snah o jiná řešení především v nákladové oblasti.

V rámci snah o zabránění snahám o tento prodej jsme se spojili s dalšími subjekty (KDU-ČSL, SNK Černovice), uspořádali jsme tiskovou konferenci a pozvali občany městské části na zasedání zastupitelstva. Měli jsme připravené i konkrétní návrhy, jak situaci ve společnosti řešit.

Potěšilo náš, že na samotném zasedání předložili zastupitelé ČSSD návrh řešení, který se ve svém směřování shodoval se směrem našeho uvažování . I proto jsme návrh po doplnění o nutnost provedení analýzy smluvních vztahů podpořili a věříme, že je to zatím ideální řešení celé situace.

Co se tedy s pískovnou stane? Dojde ke snížení počtu jednatelů ze 2 na jednoho a zrušení místa ředitele. Zrušena byla dozorčí rada a především bude provedena analýzy hospodaření společnosti nezávislým subjektem, kde bude i navrženo možné budoucí řešení. Krásným až skoro dojemným momentem byly chvíle, kdy členové rady a mistostarostové, kteří schválili návrh na záměr prodeje, najednou podpořili tento návrh s tím, že od začátku chtěli začít šetřit a hledat úspory.

Myslím, že důležitý je především výsledek a nemá cenu se hádat, kdo, co navrhl. Přesto toto pokrytecké chování členů současné rady za ODS a VV vyvovalo úsměv na tvářích mnoha přítomných občanů.

Na závěr bych chtěl poděkovat zástupcům ČSSD, KDU-ČSL a SNK Černovice za shodu na tomto tématu a věřím, že se budeme schopni domluvit i v případě dalších kroků, které nyní poměrně rychle musí nastat. Jde o to mít z Pískovny Černovice  fungující firmu, která nebude jen trafikou pro komunální politiky.

 

 

 

2 odpovědí “Černovická pískovna se neprodává, zavedla se úsporná zařízení”

  1. Oldřich Smutný

    Dobrý den,
    O prodeji Pískovny Černovice jsem se dověděl nějaký ten den před zasedáním. Abych pravdu řekl, tak mě už chování radnice hodně vytáčí. Pískovna je jen zlomek té špíny, co se zde děje. Nástavby, školka, sportovní areál, Sokol, kluziště na kterým se klouže povinný kompars, aby se jen tak neřeklo. Je mi opravdu blivno.

    Odpovědět

Napište reakci

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>