Červnové černovické zastupitelstvo plné zásadních bodů

Červnové zasedání zastupitelstva Černovic, které proběhne ve čtvrtek  5. 6. od 16 hodin) bude nezvykle plné poměrně zásadních bodů. Skoro až by se zdálo, že chce končící skoro koalice ještě stihnout do voleb některé věci:

– nejzásadnějším bodem je návrh na prodej obchodního podílu v Pískovně Černovice. Pískovna je firmou v majetku městské části od roku 1993 a zásadně v minulosti přispívala k plnění rozpočtu městské části. Nyní se poprvé dostala do červených čísel a hned je tu návrh na její prodej. Nikdo neřeší, zda-li nejsou červená čísla dána špatným hospodařením, managementem a naprosto nevýhodnými smlouvami. Tomuto tématu se ještě budeme v příštím týdnu věnovat.

– projednávat se bude bytová koncepce. TOP 09 od začátku prosazovala větší podíl soukromého vlastnictví. To se zatím zřejmě nepodaří prosadit, ale i vzhledem k mnoha problémům, které přidělování bytů s sebou v Černovicích nese, by bylo jednoduší omezit počet bytů, kterými radnice disponuje.

– rozpočtové opatření je připraveno pro nástavbu Mateřské školy na ulici Elišky Krásnohorské. Přitom se tu nabízí i jiné a daleko levnější řešení, které by městské části a potažmo městu Brnu přineslo několikanásobně větší počet míst ve školce.  O tomto tématu jsem psal již v jiném článku.

– přidělování bytů bylo v minulosti v Černovicích zdrojem mnoha problémů (pro ilustraci jen 2 odkazy: deníkTV NOVA). Naše snaha, aby se byty přidělovaly podle bodového systému, který je schválen, je zatím marná. Body se přidělují a byty se přidělují, ale bez vzájemného provázání.

Program zastupitelstva najdete zde.

 

Napište reakci

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>